מלאו את הטופס ונחזור אליכם

מורה יוזם ומטמיע תכניות ייחודיות בתחום הגישה הרב תחומית

למידה יוצאת מהמסגרת

רכזת: ציפי נחליאלי
אשת חינוך בעלת ניסיון מעל ל 40- שנה, במסגרת עבודתה במשרד החינוך כיהנה במגוון תפקידים: מחנכת, רכזת מדעים, מלווה ומדריכה בתי- ספר ייחודיים לאמנות במחוז דרום, מנהלת בי”ס, מנהלת מרכז פסג”ה ערד, מרצה באקדמיה במכללת חמדת דרום ומנחה השתלמויות במוסדות שונים ברחבי הארץ. בעלת תואר שני בספרות עברית אוניברסיטת בן גוריון. תכנית דו-שנתית/ הלימודים יתקיימו פסגה אשקלון
שעות אקדמאיות: 60 שעות בכל שנת לימודים
מועד: יום שלישי 16:00 – 19:15
הגישה הרב-תחומית בהוראה מדגישה את הרעיון של שילוב בין תחומי דעת שונים בהוראה, טיפוח תפיסה מערכתית ולמידה חוויתית בקרב התלמידים. מורים בעלי רקע מקצועי שונה מתכנסים ומרכיבים צוות הוראה )אשכול(. כל אחד תורם חלק משלו השייך למקצוע שהוא מומחה, תוך תיאום עם יתר חברי הצוות. אין הכרח לשלב את החלקים הללו זה בזה, כל חלק יכול לעמוד ברשות עצמו, עם זיקה כזו או אחרת לנושא המרכזי הנלמד. בגישה זו מושם דגש על חשיבה יצירתית כחשיבת רוחב. צורת חשיבה שפתוחה להפתעות, לשינויים ולגילויים חדשים. זוהי צורת חשיבה שמאפיינת את העידן שלנו שבו יש שפע רב של מידע בכל תחום שהוא גם פתוח ונגיש.
היזמות עפ”י הגישה הרב-תחומית מאפשרת לשלב בין תחומי דעת שונים ולבחור מתוכם חומרים רלוונטיים. חשיבה ויצירה בינתחומית מעשירה גם את הלומד וגם את החומר הנלמד עצמו. היא מאפשרת להרחיב את הנושא הנלמד, לראות אותו מנקודות ראות רבות, לקשור בין תחומים, תכנים, יוצרים, ויצירות, וליצור מרקם עשיר ועמוק של דעת.
במהלך הקורס יחשפו ויתרגלו עו”ה את התהליך היזמי, תוך חשיפה למודלים מוצלחים עפ”י הגישה הרב -תחומית ויתנסו בכתיבת מיזם יישומי הלכה למעשה.
קהל היעד: התכנית מיועדת למורים וגננות בדרגה 6-8.
שכר לימוד: הקורס מסובסד ע”י משרד החינוך.
מתכונת הלימודים: 60 שעות לימוד בכל שנה.
גמול השתלמות לעו”ה: 60 שעות לצורך קידום מקצועי במסגרת “אופק חדש” בכל שנת לימודים. סה”כ 120 שעות.

להרשמה לחצו כאן